Soclul statuii lui Mihai Viteazul din Sfântu Gheorghe vopsit în culorile steagului Ungariei, într-un act de vandalism semnalat pe 4 iunie.
BLOG

REVOLTĂTOR! Statuia lui Mihai Viteazul din Sfântu Gheorghe a fost vandalizată cu înscrisul „Trianon 1920” şi cu steagul Ungariei.